Till innehåll på sidan

Ansökan till NIU 21/22 är öppen

Drömmer du om att kombinera en elitsatsning i din sport med gymnasiestudier? På Midsommarkransens gymnasium erbjuder vi fem idrottsinriktningar inom Nationell idrottsutbildning (NIU). Ansökan till NIU är öppen och du söker senast 1/12.

Mer information om hur du söker till respektiva idrottsinriktning på Midsommarkransens gymnasium hittar du här.

Har du frågor är du varmt välkommen att kontakta någon av oss.

Christin Söderqvist, Biträdande rektor och NIU-ansvarig christin.soderqvist@edu.stockholm.se
Tobias Ljungholm, NIU-samordnare tobias.ljungholm@edu.stockholm.se
 
Handboll
Annika Bergström, Instruktör annika.m.bergstrom@edu.stockholm.se
Erik Larholm, Instruktör erik.larholm@edu.stockholm.se
 
Innebandy
Fredrik Olsson, Instruktör fredrik.figge.olsson@edu.stockholm.se
Anna Wijk, Instruktör anna.wijk@edu.stockholm.se

Fotboll
Gustav Scheutz Dahlström, Instruktör gustav.scheutz.dahlstrom@edu.stockholm.se
Charbel Selvan, Instruktör charbel.selwan@edu.stockholm.se

Bandy
Niklas Westblad, Instruktör niklas.westblad@edu.stockholm.se

Basket
Oskar Kotsalainen, Instruktör oskar.kotsalainen@edu.stockholm.se
 

Dela: